Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Dzieciństwo to ważny etap naszego życia. Od tego, jak będzie wyglądało, zależy nasza przyszłość. Jeśli chcemy, żeby nasza pociecha wyrosła na zdrowego i pełnego życia dorosłego, powinniśmy zadbać o zbilansowaną dietę malucha. Jej podstawą powinny być warzywa i owoce – lekkostrawne, pełne witamin, niezbędne w prawidłowym rozwoju całego organizmu. Co robić, kiedy dziecko odmawia jedzenia pomidorów, brokułów czy szpinaku? Jak przekonać malucha, że warzywa są smaczne?

Jeśli chcemy, żeby nasze dziecko lubiło warzywa i chętnie je jadło, od początku wprowadźmy je do diety malucha. Te staną się wtedy dla niego naturalnym składnikiem codziennej diety i nie będą budziły niechęci.

Mając w domu niejadka, poszukajmy ciekawych sposobów na uczynienie warzyw atrakcyjnymi. Dziecko chętnie zje ogórka, rzodkiewkę czy sałatę, jeśli ułożymy z nich na kanapce uśmiechniętą buźkę albo statek. Sposobem na zachęcenie malucha do jedzenia mogą być też kolorowe smoothie albo lody z mrożonych owoców.

Dodatkową atrakcją, która zachęci naszą pociechę do jedzenia, jest kolorowa zastawa. Jeśli kubek i talerzyk będą miały radosne barwy i ozdobione będą ulubionymi bajkowymi postaciami dziecka, to chętnie będzie jadło warzywne posiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *